Mapa stránek ODS.cz Fórum ODS V. Vrecionová Stránky města Kalendář akcí E-shop
Úvodní stránka

Kontaktní informace
Místní sdružení ODS Klecany
250 67 Klecany

e-mail: info@ods.klecany.cz

Předseda MS ODS
ing. Zdeněk Malík
Na Vinici 401
250 67 Klecany

Místopředseda MS ODS
ing. Jan Pinc
Sídliště č. p. 364
250 67 Klecany
e-mail: pincj@seznam.cz

Oblastní sdružení
ODS Praha - východ
oblastní kancelář Heřmanova 43
1700 00 Praha 7
telefon, fax, záznamník: 233 381 519
e-mail: odspv@volny.cz

Oblastní manažer
Jaroslava Brožová

Diskuzní fórum

Dotaz

Zpět na seznam | Zpět na hlavní témata
Nový příspěvek
Odpověď na příspěvěkPoděkování (Daniel Dvořák)
Nadpis:
Jméno/přezdívka: - nepřihlášen
E-mail:
Text:

Odpovědět

Dotaz

Vložil: Občan - neregistrovaný - 2014-09-25 09:29:17

Dobrý den, jen pár dotazů. Jak to vidíte Vy?
1.)Podle bývalého vedení města se ve školní jídelně jedlo chutně a zdravě, ač mnozí poukazovali na nezdravé stravování- polotovary,konzervanty,glutamáty,barviva a.t.d. Nyní po výměně kuchařek - chemiček za skutečného kuchaře, hlásají ve svém volebním programu SNK zajistíme zdravé stravování. Jak to tedy bylo?
2.)Další bod Zajistíme zřízení MP.
Když nám OP Zdiby konečně začala odhalovat přestupky, bylo to považováno za perzekuci kterou město nechtělo, ale chtělo ,aby OP pracovala podle požadavkú města (pana starosty), ač srážníci činili dle zákona.
Kdyby takto pracovala nová MP - pouze podle požadavků města, bylo jí určováno co má řešit a co neřešit, nebo koho řešit či neřešit, nebyla by zpolitizovaná?
3.)Během kolika volebních období by měla probíhat rekonstrukce ČOV?
4.)Je možné, aby při poptávkovém řízení někdo věděl ještě dříve než je ukončeno, že vyhrál? Nikdo za nic nemohl, nejednal úmyslně, všichni se domnívali, že jednají transparentně, ani po stránce pracovní nepochybil a nebyl řešen?
5.)Jak dlouho budou ještě daňoví poplatníci nemovitostí platit poplatky za občany poplatníky, kteří produkují odpad a město z těchto dní z nemovitostí, jim hradí tyto poplatky zejména poplatníkům neplatičům?
Kdy dojde k narovnání OZV, aby Zákon O poplatcích nebyl poněkud pokřivován?
6.)Do jaké míry má smysl pracovat v opozici, je ji opoziční názor vždy přehlasován?

Odpovědět

re: Dotaz

Vložil: D. Dvořák - neregistrovaný - 2014-09-30 16:28:33

Dobrý den, děkuji za dotazy, pokusím se Vám odpovědět.

1) O situaci ve školní jídelně vím pouze ze zpráv od vedení školy a z doslechu. Rozhodně by se v zařízení, jakým je školní kuchyně, nemělo vařit z polotovarů, glutamátů atd. Naopak používat čerstvé suroviny a pokusit se naučit děti správným stravovacím návykům.V kuchyni došlo k personálním změnám. Protože je dcera nemocná, byl jsem ji dnes pro oběd v jídelně. Vařila se polévka – vývar s játrovými noky, hlavní jídla byla na výběr: svíčková nebo velký zeleninový salát. Polévka byla chutná, nepřesolená, svíčková také, maso měkké, knedlíky domácí – jídlu opravdu nebylo co vytknout.
Rádi bychom prováděli pravidelné kontroly, aby tomu tak bylo i nadále.

2)Podobný dotaz jsem dostal na fóru KLECANY.CZ, proto přetiskuji odpověď:
Založení vlastní městské policie není naší prioritou. Počítáme s ní jako s variantou, pokud OP Zdiby nebude schopna vyhovět našim požadavkům. Stále si myslím, že vlastní MP, která by vyhovovala požadavkům občanů (zejména nepřetržitou službou) by neúměrně zatížila rozpočet města. Proto budu navrhovat poskytnutí potřebného zázemí pro "služebnu" OP Zdiby tak, aby strážníci byli lépe dostupní našim občanům. Dále navýšení počtu strážníků, kteří se budou věnovat převážně práci v našem městě. S velitelem OP Zdiby, p. Wachtlem jsem měl několik schůzek. Město Klecany přispívalo OP Zdiby částkou, která pokryje roční náklady na jednoho strážníka cca ze dvou třetin. V odpovídajícím poměru tedy u nás strážníci konali svou činnost. Na mnoha místech v Klecanech platí jakési "zvykové" právo - zejména při parkování vozidel. Na obousměrné komunikace se vejde sotva jedno vozidlo, vozidlo a dětský kočárek se na mnoha místech nevyhnou, natož dvě vozidla atd. Navrhuji tedy vyřešit parkovací místa a provést revizi dopravního značení. Nemyslím si, že by se práce OP měla hodnotit jen podle počtu zjištěných přestupků, ale samozřejmě je to jedna z jejich činností.
Pokud budou strážníci v ulicích (i v nočních hodinách), jistě se zvýší i počet odhalených přestupků. PŘI ROZHODOVÁNÍ O PŘESTUPCÍ MUSÍ BÝT BRÁN NA KAŽDÉHO STEJNÝ METR, to je samozřejmé.

3)Rekonstrukce ČOV je jednou z nejsložitějších záležitostí, kterou bude muset řešit nové zastupitelstvo. Stávající stav, kdy je město vlastníkem kanalizace a je smluvně vázáno se společností, která zajišťuje provoz ČOV a vybírá od občanů stočné je podle mého názoru pro Klecany nevýhodný. Město přitom jako majitel kanalizace hradí větší opravy a rekonstrukce. Dále je tato smlouva podle mých informací překážkou pro získání dotace na rekonstrukci. Proto navrhujeme vypovězení této smlouvy a založení městské společnosti, která bude ČOV provozovat. Získáme tím mj. kontrolu nad výší stočného pro naše občany.
4)Aby někdo před skončením výběrového řízení věděl, že vyhrál, samozřejmě při respektování právních předpisů možné není. Asi máte na mysli kauzu „žaluzie“: míru zavinění jednotlivých aktérů šetří Policie ČR. Vysvětlení, které mi k této záležitosti bylo jako zastupiteli podáno a informace, které jsem získal mě neopravňují vyvozovat nějaké ukvapené závěry. Jediný, kdo má právo rozhodnout o zákonnosti postupu je policie, příp. soud.
5)Na otázku daně z nemovitosti: daň z nemovitosti je jediná daň, která je celá příjmem obce. Největšími plátci jsou zejména průmyslové a skladovací haly na našem katastru. Dále pro obyvatele, kteří zde sice trvale žijí, ale oficiální trv. bydliště mají jinde, většinou v Praze, je to jediný „příspěvek“ do rozpočtu města. Přitom využívají mnoho služeb, které město dotuje nebo přímo financuje: veřejnou dopravu, veřejné osvětlení, komunikace atd. Toto vše mělo být kompenzováno odpuštěním od poplatku za svoz komunálního odpadu, který bude částečně hrazen právě z vybrané daně. Zproštění od poplatku se však týká pouze občanů s trvalým pobytem. Tímto město získalo nemalé prostředky od velkých společností, běžná rodina naopak na tomto opatření vydělala. Problémem jsou jednočlenné domácnosti, kde úleva od poplatku za svoz nevykompenzovala navýšení daně nebo místní drobní živnostníci, kteří svoz komunálního odpadu dále platí v plné výši a nárůstem daně z nemovitosti se jim zvedly náklady.
6) Nemyslím, a kdo se účastnil zasedání zastupitelstva snad má slova potvrdí, že bylo zastupitelsvo rozdělěno na nějakou tvrdou opozici a vládnoucí garnituru. V mnoha bodech se zastupitelé shodli napříč spektrem, naopak často bylo hlasování „roztříštěné“. Každý hlasuje za sebe a podle svého svědomí a je asi přirozené, že na některé záležitosti mají rozdílný názor i zastupitelé zvolení za stejný volební subjekt.
Ač lídr kandidátky, nedovedu si představit, že bych direktivně vyžadoval jednotné hlasování našich zastupitelů v případě, že některý bude mít rozdílný pohled na danou věc.

Odpovědět

Dotaz

Vložil: Daniel Dvořák - neregistrovaný - 2014-09-16 00:08:23

Vím, že na komunální úrovni rozhodně nevyřešíme EU fondy, ale můžeme řešit nesmysly v dopravě v našem městě. Je tu někdo, komu přije jako normální ulice ke škole, kde je obousměrný provoz, zároveň parkoviště, chodník pro děti jdoucí do (ze) školy, maminky s kočárky, auta couvající ke kontejnerům?

Odpovědět

Ptejte se, nemáme co skrývat!

Vložil: Daniel Dvořák - neregistrovaný - 2014-09-15 23:20:24

Dobrý den, za pár dní nás čekají komunální volby 2014. Vím, že ODS není v současné době asi dobrá značka. Chci Vám hned na začátku říci: nikdy jsem nic neukradl, nikoho jsem nepodvedl a hodlám tak činit i nadále. Pokud bych v ODS neviděl posun kupředu, asi bych dále zvažoval své členství. Zvolení M. Kupky, oblíbeného starosty Líbeznic do nejužšího vedení ODS, mě velmi potěšilo: ať dostanou příležitost kandidáti, kteří již něco dokázali na komunální úrovni. Můj náhled na Evropskou Unii a její dotační programy asi všichni znáte. Jsem "mírný" Euroskeptik (co se dá dělat, když to jinak nejde). Nejsem ekonom, ale nedokážu pochopit, jak mohou být svázány jednou měnou státy jako je Německo, strojově fungující ekonomika, a Řecko, země kde je normální siesta, pohodička, lážo plážo...Nemohu se zbavit dojmu, že každý milion, který dostaneme z EU fondů na rozvoj našeho města, ve finále stojí mnohem více všechny daňové poplatníky v EU.

Tímto bych rozhodně nechtěl bojovat proti Evropské Unii, zavedení Eura atd... Velmi rád cestuji a využívám Schengenského prostoru. Ale přerozdělování: to jsme tu již měli...

Odpovědět

Poděkování

Vložil: Daniel Dvořák - neregistrovaný - 2010-11-10 22:04:14

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem voličům za jejich hlas. Na ustavujícím zasedání nového zastupitelstva jsem sice nebyl zvolen místostarostou, ale i jako člen rady města se budu snažit pracovat pro Klecany, aby byly co nejpříjemnějším místem pro jeho obyvatele i návštěvníky.
Daniel Dvořák

Odpovědět

Dotaz

Vložil: Salome - neregistrovaný - 2010-10-15 10:54:54

Je li ta zeď lepší teť, nebo před tím,to není otázkou,otázkou je,jaká by mohla být.Původní záměr byl,zeď mít jako zelenou plochu,to napovídá nasazení přísavníků,a zbytky tam ještě najdete,pokut je asi sedmiletá dívenka při malování nevytrhala všechny.Rozhodně nechci srovnávat pocit z pomalované zdi v Klecanech a ve Větrušicích,
ale mohu stovnat krásnou zelenou plochu,možná na podzim i pěkně zbarvenou,s
výjevy nakreslenými na zdi,připomínající pomalované atrakce lunaparku nebo dříve nápisy hecující k uvědomělé obraně vlasti ve vojenském prostoru v krásné přírodě na Libavé.To se do přírody nehodí.Nic méně je to věc citu,vnímání krásna,a názoru.
Nesrovnávejme malou ostudu s velkou ostudou.
Hezký den

Odpovědět

Dotaz

Vložil: Salome - neregistrovaný - 2010-10-14 11:44:25

Nevím jak Vám,ale mě se vůbec nelíbí lepení různých plakátů po autobusových zastávkách.V případě dostatečného vlivu v zastupování obce,
hodláte zastávky zkulturnit,eventuálně vedle nich postavit plakátovací plochy,třeba válcové,jako mají v jiných městech?Nebo budou zastávky určeny i nadále jako plakátovací plocha?

Odpovědět

re: Dotaz

Vložil: Daniel Dvořák - neregistrovaný - 2010-10-14 21:35:44

Dobrý den, také si myslím, že vhodně umístěné plakátovací plochy - buď v těsné blízkosti nebo v prostoru zastávek by prospěly všem - pořadatelé akcí či firmy nabízející nejrůznější služby, popřípadě volná pracovní místa by měli kde inzerovat a občané by se mohli při čekání na autobus s jejich informacemi seznámit. Autobusová zastávka naproti samoobsluze byla opravena a docela dlouho vydržela v solidním stavu. Pak se však na ni vyřádilo pár pouličních "umělců" se spreji, až potom se sem postupně začaly vylepovat plakáty. Při svém podnikání inzerci formou plakátování také využívám a plakátovací plochy bych přivítal. Bohužel, budou muset být vyrobeny z nějakého vandalům odolného materiálu...

Odpovědět

re: Dotaz

Vložil: Tomáš Bažant - neregistrovaný - 2010-10-14 15:43:10

Dobrý den, pro "zkulturnění" zastávek by myslím stačilo vymezit na nich prostor pro plakátování např. olištovanou dřevoštěpkovou OSB deskou s označením "výlepová plocha Mú Klecany" předtím samozřejmě zastávku vymalovat,či jedná-li se o železnou kci tak nově natřít a doplnit vykoplé výplně. Ćekal jsem, že by něco podobného proběhlo před volbami, ale nepostřehl jsem:-). Válcové reklamní plochy jak píšete jsou nepoměrně dražší, navíc by se mohly míjet účinkem, protože většina anoncujících upřednostňuje místo kde neprší a kde lidé přímo postojí - tedy na(v) zastávce.

Odpovědět

re: re: Dotaz

Vložil: Salome - neregistrovaný - 2010-10-15 09:32:33

Dobrý den,pane Bažant,
Vize pana Daniela se mi zdá lepší,až dojde na polepení olištované desky,zbýná místo na zastávce a není pravdou,že většina anoncujících upřednostňuje místo, kde neprší,
lepí se všude po sloupech,to je však věc veřejného pořádku.Co se týče sprejování po zdi,jak nakousl pan Daniel,nebylo by dobré
osázet podél zdi fotbalového hříště přísavník,lépe břečťan (je zelený i v zimě)
aby ponalu zakryl díla pouličních umělců?A tak se zlepšil první dojem a vzhled města?
Úspěšný volební den

Odpovědět

re: re: re: Dotaz

Vložil: Daniel Dvořák - neregistrovaný - 2010-10-15 22:27:58

Osázení keřů podél zdi u fotbalového hřiště budu - pokud budu zvolen - prosazovat v příštím zastupitelstvu. Počítejte se mnou - keř (ptačí zob) stojí cca 30,- Kč. Vysazují se po 50 cm - na celou zeď by jich stačilo 500 ks - t. j. náklady na keře by byly cca 15.000,- Kč. Keř za dva až tři roky zhoustne a dosáhne výšky zdi. Pak stačí jen stříhat. A než budou další volby, zeď nebude vidět...

Odpovědět

re: re: re: Dotaz

Vložil: Tomáš Bažant - neregistrovaný - 2010-10-15 09:58:27

Dobrý den, není o tom, že já jsem navrhl, že by se měla na plakátování vyčlenit alespoň nějaká "deska" na zastávce, ale o tom, že těch názorů může být více a je třeba z nich vybrat nějaké řešení s ohledem samozřejmě na finance. Co se týče pomalování zdi, mám nyní možnost jezdit častěji do Větrušic a tam mají zeď také pomalovanou s nápisem "Vítejte ve Větrušicích", je to jednotné, podílela se na tom skoro celá obec, ale co budu povídat, jeďte se tam podívat - já osobně z toho mám daleko lepší pocit nežli z půlkilometrové klecanské epopeje, ale musím ctít, že je věcí názoru, je li ta zeď horší teď nebo byla předtím.

Odpovědět

Dotaz

Vložil: Jiří - neregistrovaný - 2010-10-14 11:30:26

Dobrý den,chci se zeptat na jednu věc,v souvislosti s stavbou psychyatrického výzkumného zařízení má být,jak spočítal,tuším pan Bažant odstraněno asi 500 Tater zeminy.Za pana Šimšíka bylo skladování na obecní skládce ve Struhách ukončeno,ale v poslední době se opět skládka zásobuje Tatrami jedoucími přes městské komunikace.Je tedy důvodná obava,že se bude provozovat tato skládka dále a těžká nákladní auta budou ničit nejen silnice ,budovy, ale i zatěžiovat životní prostředí.Jak se díváte na tento problém?Bude skládka provozována i nadále?


Odpovědět

re: Dotaz

Vložil: Tomáš Bažant - neregistrovaný - 2010-10-14 16:03:49

Dobrý den - tou obecní skládkou "Ve struhách" předpokládám myslíte tu skládku uzavřenou železnými vraty s pletivem, kam se přijíždí ulicí Konečná a U Vodárny ?
Tak k této skládce mám i jako místopředseda Č.sv.zahrádkářů MO Klecany I (Pod Černou Skálou) jasné stanovisko - dále již ji neprovozovat a to tím spíše,že je ulice Konečná konečně opravena. Na "první pohled" je to co se tam vozí sice pouze zemina, ovšem věřme tomu, když se to z Tatrovky sesune po hooodně šikmém svahu přímo do údolí klecáneckého potoka...

Odpovědět

Dotaz

Vložil: - neregistrovaný - 2010-10-11 08:31:22

... ono se není čemu divit... pokud máte stranu, která má 8 hlasů v Radě, nemusí se bavit s nikým. Také Rada tak pracovala - tlačil se zájem jednotlivce, nad zájem obce... Pokud Vám někdo nabídne jeden hlas v Radě, která je cele ovládána jednou stranou, potažmo jedním člověkem, není proč se do ní hrnout.

Odpovědět

Dotaz

Vložil: Zdenek Šebek - neregistrovaný - 2010-10-10 10:16:55

Po celé mezidobí od vyhlášení výsledků voleb do ustavujícího zasedání s námi vítězná strana nejednala. Na zasedání nabídla místo v radě Ing. Lahodová panu Bendlovi, který tuto nabídku odmítl. Nebyla to spoluvina, ale reálné zhodnocení situace. Jak byste hodnotil výrok člena SNK pronesený ještě před volbou, že: než bych šel s ODS, raději se spojím s KSČM. Nešlo o totální vyklízení pozic, ale o reálné zhodnocení situace. O spoluvině bych po tom, co bylo, pochyboval. Tím, že kritizuji některá rozhodnutí současného vedení, v žádném případě nesnižuji dobré výsledky, v tomto období dosažené. Ale ty se dovedou pochválit samy, poukazovat se má na věci špatné. A těch jsem zažil tolik, že si dovoluji kritizovat. Nevím, jak často jste chodil na zasedání zastupitelstva, ale já je absolvoval až na jedno všechna. Co říci na prohlášení, že lidem je lepší nic neříkat, nebo na stanovisko k mokřadu? Nebo si přečtěte prohlášení rady v Klecanském zpravodaji tuším z dubna t.r. Mám mnoho dalších věcí, které mě opravňují ke kritice. Tím v žádném případě neodmítám budoucí spolupráci a nesnižuji kvalitu některých kandidátů. Ale spolupráce by měla mít trochu jiné základy, než dosud. Jak podotýká pan Bažant na jiném místě tohoto fóra, všem nám jde o "lepšejší Klecany". A na kartu všechno, nebo nic, vůbec nesázíme. Jsme realisté.

Odpovědět

re: Dotaz

Vložil: - neregistrovaný - 2010-10-11 23:48:51

Reálné zhodnocení situace? Spíš to tehdy vypadalo jako uražená ješitnost bývalého starosty a místostarosty.

Bohužel, na postu místostarosty nastala změna "z deště pod okap". Jenže co nabízí ODS za alternativu? Zase tytéž tváře?

Odpovědět

Dotaz

Vložil: - neregistrovaný - 2010-10-09 21:04:58

Strana ODS prý při sestavování stávající rady před čtyřmi lety nenominovala žádného zastupitele na členství v radě. Informaci mám z kruhů SNK. Je to pravda? Pokud ano, proč tak totální vyklizení pozic a vlastně spoluvina na tom, že rada je jednobarevná?

Jsem příznivec ODS, ale myslím si, že SNK má též velmi kvalitní lidi ve svých řadách, a že za čtyři roky odvedli dost kvalitní práce nejen v oblasti kultury a zábavy. Mrzí mne proto rétorika doyena klecanské ODS, že se jedná o arogantní lidi s hroší kůží se sklony spíše vládnout, než pracovat. Obávám se, že tímto se předem odřezávají nitky kandidátům ODS z předních míst na kandidátce (kteří se do zastupitelstva určitě dostanou) k nějakému konstruktivnímu jednání o spolupráci a toleranci se SNK (kteří se do zastupitelstva též dostanou). A že spolupráce těchto subjektů by byla pro Klecany přínosem je jasné. Proč tedy tak ostrá vyjádření a úsudků, které patrně hraničí spíše s nepravdou, než se skutečným stavem věcí? Ve finále to bohužel ODS může spíš uškodit, než prospět. A sázet na kartu ,všechno nebo nic´ není dobré.

Odpovědět

Dotaz

Vložil: - neregistrovaný - 2010-10-09 20:24:14

Odpovědět

Dotaz

Vložil: - neregistrovaný - 2010-10-08 16:05:34

Jak vidíte Vaše možnosti v těchto volbách? Co by bylo pro ODS i ZMě dobré? Jaké rozložení sil? V tento moment je Rada jednobarevná, může si odsouhlasit co chce, SNK ovládá většinu orgánů města a ZMě je jen takovou obezličkou, kde SNK opět může prosadit co chce...

Odpovědět

re: Dotaz

Vložil: Zdenek Šebek - neregistrovaný - 2010-10-09 08:30:59

Každá z kandidujících stran jde do voleb se snahou získat co nejlepší výsledek. A je to i náš případ. Vaše hodnocení současné situace je velmi správné. V novém vedení, které by nemělo být jednobarevné jako dosud, by měli být zkušení lidé se znalostí problematiky, kteří chtějí pro město pracovat a ne jenom vládnout, jako je tomu dosud. Práce v radě i zastupitelstvu by měla odrážet přání a potřeby občanů - voličů. Tento cíl by měli sledovat všichni zvolení zastupitelé bez ohledu na stranickou příslušnost. Příští týden budeme moudřejší.

Přihlášení do systému
Uživatelské jméno:

Heslo:

  Registrovat